Založ si blog

Kto šíri nenávisť… alebo niečo o auto-šovinizme, útokoch a selektívnosti

Nenávisť je hlboká, intenzívna emócia vyjadrujúca zaujatosť, nepriateľstvo a odpor voči inej osobeskupine alebo objektu

V posledných dňoch sú zaplavené médiá a verejný priestor moralizovaním o šírení nenávisti. Ako som už spomínal v minulom blogu, je paradoxné, že si to museli všimnúť českí liberálni ľavičiari, ale najviac šíria nenávisť práve tí, ktorí najviac moralizujú o šírení nenávisti.

Niekedy si už pripadám ako papagáj, že to musím donekonečna opakovať, ale niektorí ľudia majú naozaj krátku pamäť a ľahko podliehajú emocionálnym manipuláciám. Je pekné, že sa snaží končiaca prezidentka upokojiť rozdelenú spoločnosť, ale treba si uvedomiť, kto ju systematicky rozdeľuje už od známeho ukrajinského euromajdanu. Ako včera povedal Blaha: Neskoro.

Celé roky sa tu pestuje nenávisť voči dominujúcej časti národa, ktorá vyústila až do tak expresívnej podoby, že na to museli upozorniť českí liberálni ľavičiari, ktorí sú vlastne kolegami našich progresívcov, avšak s tým rozdielom, že na rozdiel od nich majú aké-také sociálne cítenie a vnímajú kriticky aj americký militarizmus (skrátka nešli by voliť Korčoka, lebo vedia čo bola Juhoslávia 1999, Afganistan, Lýbia, Sýria, Vietnam atď.).

Podstatné, čo si liberálni ľavičiari všimli, je protiľudovosť, pohŕdanie národom, jednoducho podceňovanie voliča, podceňovanie národa ako kolektívnej identity vo všeobecnosti zo strany tzv. elít, resp. tých, čo sa za elity považujú. Dezoláti, nevoľníci, kvičiace svine na bitúnku, opice, hoaxeri, dezinformátori, nedemokratickí voliči, dezinfo scéna, prak**oti, zbabelý národ, kolaboranti, atď. Kde bola Zuzana, keď sa toto používalo? Vyhranila sa voči tomu niekedy Zuzana?

To všetko sú výrazy, ktoré táto sekta ľudí používa ako urážky. Ide o akýsi auto-šovinizmus namierený proti vlastnému národu, resp. jeho dominujúcej väčšine a jeho názorom. Seba identifikujú ako demokratických, no neuznávajú výsledky demokratických volieb ak nie sú podľa ich predstáv. Seba nazývajú slušnými, ale iba dovtedy, kým nemajú možnosť podlo zaútočiť na protistranu. Seba nazývajú liberálnymi a slobodnými, no sami usilujú o obmedzenie slobody slova pre protistranu.

Poučí sa slovenská liberálna kaviareň od tej českej, a pochopí, že tento spôsob komunikácie ich maximálne diskvalifikuje? Alebo bude naďalej robiť to, čo doteraz a moralizovať o šírení nenávisti?

Nedávno zverejnil Erik Kaliňák, ktorý povedzme si úprimne, tiež nie je v komunikácii žiaden andelíček, video, kde ho vulgárne uráža typický liberálno-progresívny hejter. Nadáva mu do ko**tov, uráža dokonca jeho priateľku a posiela ho do Ruska.

Poslankyňa z KDH na to zareagovala v štýle, že je jej to ľúto, ale že si to v podstate zaslúži, na čo včera upozornil Blaha. Ak sa to stane Kaliňákovi, dobre mu tak, že? Ak sa to stane ľuďom ako pani moderátorka Marta či novinárka Zuzana, tak je dôvod na šírenie paniky a zvolávanie rôznych výborov. Ak sa to stane Smerákovi, dobre mu tak. Títo ľudia jednoducho nemajú právo hovoriť o nenávisti, ak ju vnímajú selektívne. Ak útočia na ministerku kultúry tým najhorším, najvulgárnejším a najprimitívnejším spôsobom je to podľa nich v poriadku. Ak tak isto útočia na dosluhujúcu prezidentku, je to tragédia a neodpustiteľna hanebnosť. V prípade Zuzany je to necitlivý útok na ženy, v prípade Martiny je to oprávnená kritika, ktorú musí zniesť. To sú tie dvojaké metre.

Viď obrázok (link na obrázok je presmerovaný priamo z Denníka N, teda nejde o reupload, to len pre istotu):

Shooty: Cudzie vplyvy (10.4.2024)

Dá sa reálne dokázať, že napr. Blahovi útočili priamo na rodinu, Lučanského buď doviedli k samovražde alebo ho priamo zabili, Fica chceli zlikvidovať, zatvoriť alebo ho minimálne vystrašiť až natoľko, že by už nikdy nešiel do politiky, Chuguryana vyhnali z RTVS a dehonestovali systematicky na Wikipédii tak, aby sa nikdy nezamestnal, Chmelára vyhodili zo školy, napádajú ho na ulici a dalo by sa pokračovať. Takto útočia na mnohých ďalších, z tej „druhej strany.“ Ale sú na to sami. Veď sú zlo, oni si „sami za to môžu“. Sú tá neslušná časť, tá časť, ktorá nezaslúži žiadne zľutovanie. Žnú čo zasiali a pod. To je argument progresívcov a liberálov, ak niekto z ich strany napadne niekoho z opačnej strany.

Žiadne hlavno-prúdové médium sa ich nezastalo a nikdy nešírilo, že by to bol prejav rozdelenej spoločnosti a nenávisti. Moralizujú iba vtedy, ak sa to týka „ich strany.“ Zároveň moralizujú tí, ktorí urážajú národ, urážajú všetkých Slovákov a robia z nich hlupákov, ktorí zliezli zo stromov, sú dezolatí, nevoľníci, hlupáci atď.

Na záver jedna karikatúra, ktorá vystihuje predstavy elity o väčšine Slovákov od Shootyho (link na obrázok je presmerovaný priamo z Denníka N, teda nejde o reupload, to len pre istotu):

Shooty: Regionálne lúpežníctvo (11.4.2024)

Aký je rozdiel medzi vojnovými židovskými vtipmi, ktoré karikovali ľudí na základe etnicity a obrázkom pána Shootyho? Aj auto-šovinizmus je stále len šovinizmus.

Vzniklo emotívne video na podporu Roberta Fica, ktoré je virálne zdieľané (videoblog)

23.05.2024

Stránka Vláda chaosu, ktorá vznikla pôvodne ako satira a kritika minulej vlády, vydala podporné video pre Roberta Fica. Na Facebooku získalo 15 tisíc lajkov a 4000 zdieľaní a čísla stále idú hore…

K situácii sa vyjadril aj najstarší slovenský literárny časopis: Nedôverujeme proklamovanému postoju mediálneho hlavného prúdu

19.05.2024

Po brázdení internetom k aktuálnej situácii možno nájsť aj stanovisko najstaršieho slovenského kultúrneho časopisu, ktorý založil ešte Jozef Miloslav Hurban. Možno sa bude hodiť na vyváženie diskusie aj na blog Pravda. Znie nasledovne: Redakcia Slovenských pohľadov tvrdo odsudzuje hanebný a neospravedlniteľný atentát na predsedu vlády Slovenskej republiky ako [...]

Zrkadlo slovenským liberálom z Českej republiky od komentátora Koreckého: Tak dlouho dělali z šéfa Směru čiré zlo až se to mohlo proměnit v motivaci k nabití pistole

17.05.2024

Dneska budem iba citovať: „Robert Fico svůj úspěch založil na tvrdé a konfrontační politice. Ale v mezích zákona, nic víc mu nikdy nikdo neprokázal. I díky své razanci umí oslovit voliče a vyhrávat, což je umění, jehož se mnohdy nedostává jeho oponentům. Proto z právoplatného vítěze voleb a premiéra udělali ďábla, mafiána a ruského podomka. A krmili své [...]

ŠÚKL / Štátny ústav pre kontrolu liečiv /

ŠÚKL sťahuje z trhu jednu šaržu lieku na liečbu problémov s prištítnymi žľazami

24.06.2024 12:53

Ide o šaržu s exspiráciou v júli v roku 2025.

LGBTI / Dúhová vlajka /

Prieskum: Polovica slovenskej populácie nesúhlasí s rovnakými právami pre LGBTQI+ páry

24.06.2024 12:35

Slovensko je krajinou s najmenšou mierou tolerancie a prijatia ľudí z LGBTQI+ komunity, čo dokazujú aj dáta z Eurobarometra.

Gröhling

SaS odmieta rušenie jedného volebného obvodu, zmenu považuje za účelovú

24.06.2024 12:22

Strana argumentuje prepadom veľkého počtu hlasov a ich nerovnosťou.

balistická raketa

Uvoľňuje Moskva kritéria odpálenia atómoviek? Rusko začalo revíziu jadrovej doktríny

24.06.2024 12:01

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu niektorí zástancovia tvrdej línie v Rusku hovoria o tom, že Moskva by kritériá nasadenia jadrových zbraní mala uvoľniť.

ludovitpavlovic

Demaskujem propagandu a poukazujem na veci, ktoré majú zmysel

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 85130x
Priemerná čítanosť článkov: 2240x

Autor blogu

Kategórie