Pre mňa ako vlastenca, národovca, matičiara je veľkou cťou, že sa tejto najstaršej slovenskej kultúrnej ustanovizni opäť podarilo niečo veľké. Faktom je, že napísať celoživotné dielo, ktoré má skoro 900 strán sa nedeje každý deň. Profesor Kačala to dokázal a zakončil tým prácu, ktorú započal už Ľudovít Štúr a pokračovali v nej Hattala s Hodžom.
Na podujatie prišiel sám bývalý prezident, no jediné médium, ktoré bolo na podujatí prítomné bola TV Ružinov.
Kde boli všetky hlavno-prúdové médiá, ktoré sa Matici venovali na 24-hodinovej báze, keď bol iniciovaný kontroverzný zákon namierený proti jej samospráve?
Kde boli SITA, Express a Závodský, Startitup, Interez, Aktuality.sk, Postoj, Denník N, SME, Pravda, TA3, Pluska, ktoré riešili Maticu denno-denne? Keď ste si potrebovali kopnúť, boli ste 24 hodín denne online. Mimochodom, z alternatívnych si kopla aj Infovojna, vraj je Matica neviditeľná. No isteže je, keď ju hlavný prúd ignoruje. Avšak klobúk dole pred Hlavnými správami, ktoré o akcii informovali.
Ale čo vy ostatní, kde ste boli, keď sa blýskalo? Dostali ste správu v TASR a neprišli ste…
Nuž, ale tak to na Slovensku v médiách chodí. Kritika o nečinnosti síce je, ale ak sa niečo udeje, je záhadné ticho. Žeby to bolo naschvááál? Niéé…
Ďalej citujem web Matice slovenskej:
Matici slovenskej sa v tejto pohnutej dobe podarila ďalšia významná udalosť. Vydala celoživotné dielo kodifikátora modernej spisovnej slovenčiny profesora Jána Kačalu s názvom Skladba slovenského jazyka. Táto monografia má 875 strán a je vedeckým počinom posledných desaťročí. Dopĺňa sústavu štyroch kodifikačných príručiek spisovného slovenského jazyka.
Nadväzuje na Morfológiu slovenského jazyka, ktorá vyšla v roku 1966. Dopĺňa následné kodifikačné monografie ako Pravidlá slovenského pravopisu a Krátky slovník slovenského jazyka, ktoré vznikli priamo pod vedením profesora Jána Kačalu i na vydanie Pravidiel slovenskej výslovnosti, na ktorých koncipovaní sa podieľal. Matica slovenská týmto krokom dokončila kodifikačnú sústavu, ktorú započal Ľudovít Štúr v roku 1843.
Ruku na srdce. kto to bude akože čítať. Pár... ...
Vlastenec len otázka čí? A dobre viere ,že... ...
Celá debata | RSS tejto debaty